Zbarví zelený čaj matcha zuby?

Káva a zelený nebo černý čaj mohou barvit zuby, zejména pokud je konzumujete pravidelně. Po letech konzumace čaje nebo kávy už zuby často nejsou bílé. Na rozdíl od jiných čajů však Matcha nezpůsobuje zabarvení zubů. Matcha se skládá z práškových částic, které jsou větší než částice jiných čajů. Když si matcha čaj šleháte, nerozpustí se ve vodě úplně. Pokud tedy necháte matchu několik minut v klidu, prášek se usadí na dně čaje. Zuby nemohou absorbovat částečky matcha. A místo toho, aby zubům škodila, je pro ně matcha vlastně prospěšná.

Studie provedená Harvardem zjistila, že zelený čaj matcha může mít významný pozitivní vliv na mnoho částí ústní dutiny, od boje proti zubnímu kazu až po snížení pravděpodobnosti vzniku rakoviny ústní dutiny.

Právě vysoký obsah katechinu (EGCG) v matcha je to, co je pro vaše zuby velmi zajímavé a prospěšné. Tyto katechiny mají antibakteriální účinky a v podstatě fungují jako mikroskopické čističe plaku, které mohou pomoci předcházet tvorbě zubního kazu a parodontóze. Katechiny v matcha mohou také snižovat kyselost vašich úst a chránit vás před zubním kazem.

Proto si myslíme, že můžeme tvrdit, že pití Matcha je lepší než pití šálku žravé kávy. Matcha zkrátka nebarví zuby, čistí zuby a dokáže osvěžit dech.

Další dobrý důvod, proč si tento fantastický čaj vychutnat!