Přeruší zelený čaj Matcha půst?

Půst se praktikuje již tisíce let, doložený je již ve starověkém Řecku. Již Pluto říkal: „Postím se pro větší fyzickou a duševní výkonnost.“ A to je také důvod, proč se postí. Přírodní praktiky jsou důležité pro budoucnost lidského zdraví a v posledních letech je půst stále populárnější. Pokud se podíváte na výraz „půst“ v Google Trends, můžete si všimnout výrazného nárůstu výsledků vyhledávání v posledních letech. Zdá se, že stále více lidí znovu objevuje sílu starobylých tradic, které nám mohou pomoci žít zdravě a šťastně. Půst jako takový byl v poslední době obnoven jako oblíbená metoda, která pomáhá zhubnout a zlepšit zdraví. Na popularitě však získává nejen půst, který obvykle probíhá několik dní, ale také přerušovaný půst. Přerušovaný půst je záměrný cyklus stravování, který zahrnuje období půstu, nejčastěji v rozmezí 12 až 16 hodin. Je důležité si uvědomit, že přerušovaný půst se neprovádí pouze za účelem hubnutí, ale také pro jeho širokou škálu zdravotních přínosů.

Protože jsme nyní vášnivými milovníky nápoje Matcha, nabízí se otázka, zda můžeme svůj oblíbený nápoj konzumovat a vychutnávat i během půstu? Stručně řečeno, cokoli, co obsahuje nějaké kalorie, půst porušuje, takže pokud se budete držet vody, zeleného čaje, čaje Matcha, a dokonce i černé kávy, pak jste v pořádku. Dokonce by se dalo tvrdit, že Matcha je během půstu prospěšná, protože obsahuje zdravé živiny. Při půstu byste však do čaje Matcha neměli přidávat žádný cukr, mléko, rostlinný nápoj ani nic podobného, protože by to váš půst narušilo.

Kdo má citlivý žaludek, může si však Matchu raději vychutnat společně s nějakým jídlem, nebo alespoň ne bez toho, aby měl v žaludku nějaké jídlo. Zelený čaj obecně na lačný žaludek může způsobit žaludeční potíže. Důvodem je, že zelený čaj obsahuje polyfenoly (které jsou zdravé), ale ty mohou zvyšovat žaludeční kyselost.

Osobně musím říct, že zelený čaj na lačný žaludek pít nemohu, protože mě pak zlobí žaludek. Mohu však, a dělám to tak každé ráno, pít Matchu na lačný žaludek a jsem naprosto v pořádku.