Rozlučte se s únavou: Tajemství nekonečné energie díky Matcha čaji!

Zvyšuje matcha energii? Dodá mi čaj Matcha energii? Tuto otázku dostáváme neustále a odpověď zní ano! Čaj Matcha vám dodá energii. Proto čaj matcha používali v Japonsku samurajští válečníci, aby si těsně před bitvou dodali energii.

Zelený čaj matcha konzumují japonští mniši již téměř tisíc let a používají ho při tradičním japonském čajovém obřadu. Ačkoli je to méně známé, čaj matcha pili také samurajští válečníci. Samurajští bojovníci si uvědomovali, že pití čaje matcha zvyšuje energii a duševní soustředění. Začali tedy pít matcha, aby získali energii a připravili se psychicky na své bitvy, ale také aby se naplnili trvalou dlouhotrvající energií matcha, která by zvýšila jejich fyzickou vytrvalost.

Nejenže matcha zvyšuje energii, ale ne nadarmo byl zelený čaj matcha mnohými nazván japonským elixírem, protože dodává tělu to, co mnozí nazývají matcha happy energy. Odkazují tím na zdravotní účinky matchy a konkrétně na schopnost matchy zvyšovat fyzickou energii a zároveň podporovat duševní soustředění a bystrou mysl.

Proč vám čaj matcha dodává energii?

Zelený čaj matcha je plný vitamínů, minerálů a antioxidantů – ve skutečnosti je to potravina, která má nejvíce antioxidantů na světě. Proto mnoho lidí konzumuje práškový zelený čaj matcha, ale buďme upřímní, někdy opravdu potřebujete „zvednout náladu“, a proto někteří lidé sahají po kávě nebo energetických nápojích, ale pravdou je, že matcha je fantastickým zdrojem energie, mnohem lepším než káva nebo energetický nápoj, protože čaj matcha vám nepřidá na nervozitě a matcha zvyšuje energii.

Obsahuje čaj matcha kofein?

Čaj matcha obsahuje kofein stejně jako všechny zelené čaje. Přibližně polovinu toho, co má káva, přesto není důvodem, proč s matcha získáváte energii. L-theanin, bohatá aminokyselina obsažená v zeleném čaji matcha, je to, co pomáhá vašemu tělu vyhnout se nervozitě, kterou vám dává káva.

Ve skutečnosti je to právě díky L-theaninu v práškovém zeleném čaji matcha, že vaše mysl je bystrá a že matcha zvyšuje energii ve vašem těle! Stejně jako když pijete nebo jíte práškový zelený čaj matcha, zlepší se i vaše soustředění a koncentrace! Jen si to představte! Zvýšená fyzická vytrvalost a trvalá-dlouhotrvající energie a zároveň uvolnění vaší mysli?! To je důvod, proč je matcha v Japonsku tak oslavována!

Matcha zvyšuje energii tím, že dodává kofein do těla pomalu a mnohem zdravějším způsobem než káva nebo energetické nápoje. Děje se tak především proto, že L-theanin zmírňuje účinek samotného kofeinu, ale také proto, že ve srovnání s kávou, která je kyselá, je zelený čaj matcha zásaditý, takže vaše tělo metabolizuje energii mnohem pomaleji, a proto vám matcha dodá trvalou dlouhotrvající energii během dne. Matcha energie se ve vašem těle vstřebává a uvolňuje pomalu!

Pokud jste ještě nezažili zdravotní účinky zeleného čaje matcha, představte si to, protože se to opravdu děje! Oproti kofeinovému bujení z kávy nebo energetických nápojů matcha jemně zvyšuje energii a zároveň podporuje stav klidné bdělosti, a to díky L-theaninu. Není divu, že japonští samurajští bojovníci dokázali být fyzicky aktivní a zároveň duševně bystří! Ve skutečnosti japonští studenti pijí čaj matcha před zkouškami a několik sportovců spoléhá na matchu, aby zvýšili svůj výkon!

A co je na tom nejlepší?! Matcha je zcela přírodní! Pouze zelené čajové lístky, které se zpracovávají ve formě prášku a pěstují se jedinečným způsobem.