Je matcha čaj bezlepkový?

Pokud žijete bez lepku a zároveň milujete zelený čaj Matcha, určitě vás zajímá, zda je prášek Matcha bezlepkový. Jsou samozřejmě lidé, kteří se rozhodli žít bezlepkově, protože chtějí, a jsou i tací, kteří bezlepkově žít musí, protože trpí celiakií.

Odpověď na tuto otázku můžeme zkrátit. Krátká a jasná odpověď zní, že čistý prášek Matcha je přirozeně bezlepkový. Vždy byste se však měli podívat na seznam složek. Některé prodávané prášky Matcha mohou obsahovat barviva nebo zvýrazňovače chuti, cukr nebo další přísady.

Upozorňujeme, že ječmen, slad a žito obvykle nejsou na etiketě výrobku deklarovány jako alergeny. Obvykle je to pouze pšenice, proto si vždy pečlivě přečtěte seznam složek. Ječmen/slad se může skrývat také v příchutích, proto pokud není zdroj příchutě na etiketě uveden, kontaktujte výrobce. Víme, že do práškového čaje Matcha se někdy přidává pšenice, ale pouze do čaje Matcha, který není 100% čistý.

Pokud si chcete koupit a konzumovat kvalitní Matcha Tea a chcete být na bezpečné půdě, co se týče bezlepkovosti prášku, pak byste měli volit pouze čistý Matcha Tea prášek z určitých oblastí.

Pokud konzumujete zelený čaj Matcha v kavárně nebo čajovně, měli byste se na to vždy zeptat, protože si nemůžete být jisti, že prášek, který používají, je 100% čistý.