Matcha pleťová maska

Tato maska na obličej Matcha DIY je velmi snadná a po 20 minutách působení budete cítit, jak vaše pleť září a cítí se skvěle.

Žádné složité recepty… takže celý proces výroby matcha masky na obličej trvá méně než 30 minut, od přípravy až po smytí matcha masky na obličej, a to jen za použití 3 ingrediencí.

Ošetřující pleťová maska Matcha

Péče o pleť je něco, za co budete s přibývajícím věkem vděční. Vzpomínám si, že když mi bylo asi 16 let, šla jsem k dermatologovi poté, co jsem se opálila tak, jak jsem si myslela, tím, že jsem celé hodiny ležela na slunci… Nemusím snad ani říkat, že se na mě rozzlobila, že jsem to udělala, a řekla mi: „Za deset let budeš vypadat jako babička tvé kamarádky“. Od té doby věnuji péči o svůj obličej a svou rodinu opravdu velkou pozornost. A ano… asi tušíte správně, patří k tomu i to, že už se neválím pod sluncem, ale to jsem prostě já…

Když jsem se před více než 16 lety vydala na cestu matcha, byla jsem vděčná za to, že o svou pleť pečuji zevnitř. Matcha prášek je pro pleť prospěšný, protože je plný velmi vysokého množství antioxidantů a aminokyselin, které při pravidelné konzumaci způsobí, že vaše pleť bude zářit a vypadat mladší a lepší než kdy dřív. Takže pokud chcete opravdu to nejlepší tajemství, jak si udržet mladistvý a zdravý vzhled pleti, tady je: pijte jeden šálek matcha denně.

Občas si však ráda nanesu i pleťovou masku, abych zvýšila blahodárné účinky matchy na svou pleť. A právě proto jsem si tentokrát udělala pleťovou masku ze zeleného čaje matcha. Zajímá vás, jak se dělá maska ze zeleného čaje matcha? No, je to vlastně velmi snadné! Potřebujete jen 3 ingredience, které už pravděpodobně máte doma! Abych své pleti dopřála péči, jakou si zaslouží, používám pouze matchu prémiové kvality, takže pro tuto matcha pleťovou masku. Takže Matcha, med a voda, to je vše!

Co udělá maska ze zeleného čaje pro váš obličej?

Pojďme si zmínit některé z výhod matcha na vaši pleť.

Bojuje proti volným radikálům

Velmi vysoké množství antioxidantů, které matcha má, koneckonců je to superpotravina, která má nejvyšší počet antioxidantů na světě, pomáhá vaší pleti bojovat s volnými radikály a předcházet poškození UV zářením. Proto pokud použijete matcha masku na obličej, vaše pleť minimalizuje záněty a zabraňuje poškození pokožky.

A nejen to, matcha pleťová maska vám také pomůže lépe vstřebat vitamin D, který je pro vaši pleť nezbytný.

Takže místo opalování obličeje na slunci si teď dělám matcha masky na obličej a výsledky jsou mnohem uspokojivější.

Pružnost a tón pleti

Používání matcha na pleť sníží záněty vaší pleti a díky velmi vysokému obsahu epigalokatechin galátu známého také jako EGCG, který obsahuje, což je výsledek katechinů, které se shromažďují v rostlině zeleného čajového listu, vám tento silný antioxidant pomůže podpořit elastin vaší pleti a také podpořit pevnější tón pleti. Díky čaji matcha bude vaše pleť pružnější, proto mnozí říkají, že čaj matcha působí proti stárnutí! Nyní tedy znáte odpověď na otázku, jak matcha pomáhá se zářivou pletí!

Snižuje otoky a akné na pleti

Matcha působí antimikrobiálně a antibakteriálně, takže když si na pleť nanesete pleťovou masku z matcha, bojujete proti akné na pleti a pomáháte snižovat otoky a záněty.

Hydratace a zklidnění

Při kombinaci zeleného čaje matcha s medem bude vaše pleť hydratovaná a získáte okamžitý pocit zklidnění, protože med i matcha vaši pleť čistí.

Pravděpodobně se už teď ptáte, jak si udělat masku ze zeleného čaje matcha?

No, prozradíme vám tajemství!

Recept na matcha masku na obličej

  • Jedna polévková lžíce matcha
  • Jedna lžička syrového medu
  • Jedna lžička horké vody

Jak si udělat pleťovou masku Matcha

Stačí smíchat všechny ingredience, dokud nevznikne hustá pasta, vzít štětec a začít ji nanášet na obličej. Protože jsou to všechno jedlé ingredience, ráda si ji nanáším i na rty, vždyť kdo by neměl rád matchu, mňam!

Stačí ji nechat působit 20 minut a je to.

Poté ji stačí smýt mokrým ručníkem.

Před nanesením matcha masky na pleť doporučujeme obličej očistit.

Chcete tento recept na DIY matcha masku na obličej završit? Poté, co budete celí umytí a čistí, vypijte teplý šálek Matcha jen s vodou a uzamknete na své pleti blahodárné účinky matcha.