Jak připravit matcha tea bez metličky

Jak si připravit matcha bez metličky nebo jak si připravit matcha s sebou jsou otázky, které nám kladou velmi často, ale ve skutečnosti je to velmi snadné!

První věc, kterou musíte udělat, abyste si mohli připravit matchu bez metličky, je koupit si kvalitní čistou matchu. Proč je to důležité? Protože když budete mít čistou matchu velmi vysoké kvality, vaše matcha na sobě nebude mít žádné hrudky a bude se velmi snadno rozpouštět.

Matcha metlička vám pomůže matcha prášek snadno rozpustit a také vytvoří pěnu, která dodá vašemu zelenému čaji matcha extra sladkost, takže pokud máte čas, je vždy nejlepší použít k přípravě matcha bambusovou matcha metličku. Přesto lze matcha připravit i bez použití metličky.

Jak připravit matcha bez metličky

Pokud spěcháte nebo si prostě potřebujete připravit zelený čaj matcha s sebou, stačí mít termosku, do které si matcha nalijete, a zbytek je super rychlý a snadný!

Zde je jednoduchý postup přípravy „matcha to go“:

  1. Do termosky přidejte 1 až 2 odměrky matcha.
  2. Přidejte 180-250 ml horké nebo studené vody.
  3. Poznámka: množství prášku matcha a množství vody skutečně závisí na tom, jak silný zelený čaj matcha máte rádi.
  4. Termosku přikryjte a pořádně protřepejte.

Ano, je to tak snadné!!!

Teď, když už víte, jak snadné je připravit si čaj matcha doma, si ho můžete vzít s sebou, abyste podpořili své zdraví nebo si prostě jen vychutnali jeho fantastickou chuť!