5 neuvěřitelných důvodů, proč byste měli začít každý den s čajem matcha

Zelený čaj matcha se v Japonsku pije už od 12. století a není divu, že Japonci mají průměrnou délku života 84 let! Nechceme tvrdit, že je to jen díky konzumaci matcha, ale rozhodně tomu napomáhá.

Práškový zelený čaj matcha je nejen nejposvátnějším čajem japonského čajového obřadu, ale je i neuvěřitelně zdravý. Existuje mnoho důvodů, proč pít matcha, protože má mnoho zdravotních výhod Matcha, ale abychom to zkrátili, matcha je bohatá na minerály, vitaminy a vlastnosti, které posilují vaše zdraví.

Důvody, proč pít matchu

Co je opravdu důležité zmínit, je to, že prášek matcha je tak úžasná potravina, že ji můžete nejen pít, ale také jíst. Pokud tedy nejste velkým fanouškem teplého čaje, můžete ho používat mnoha jinými způsoby a stále z něj mít prospěch!

Zde je několik nápadů, jak využít matcha prášek pro vás, abyste posílili své zdraví.

Mezi úžasné nápady, jak konzumovat matchu, patří např:

  1. Přidání 1/2 polévkové lžíce do vašeho každodenního jogurtu k snídani.
  2. Přidejte 1/2 polévkové lžíce do svého ranního smoothie.
  3. Připravte si matcha ovesné vločky nebo přidejte 1 polévkovou lžíci matcha do ovesné kaše.

5 důvodů, proč pít čaj matcha

Zde je 5 hlavních důvodů, proč pít matchu každý den nebo ji zařadit do svého jídelníčku.

1. Matcha je bohatý na antioxidanty

Jedním z nejlepších důvodů, proč pít matchu, je to, že vysoce kvalitní matcha je bohatá na antioxidanty. Na stupnici ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) je matcha na vrcholu, předčí všechny druhy bobulovin, zelenou listovou zeleninu a dokonce i ořechy.

Antioxidanty v matcha jsou ve své většině polyfenoly, zejména EGCG, což je nejsilnější typ antioxidantů. Ten pomáhá vašemu tělu:

  • udržovat silný imunitní systém
  • zpomalit proces stárnutí vašeho těla
  • udržovat zdravý oběhový systém

2. Matcha detoxikuje a čistí tělo

Mezi všemi důvody, proč pít matchu, milujeme i tento zdravotní přínos matchy! Matcha je nesmírně bohatá na chlorofyl, mnohem více než jakýkoli jiný čaj, a chlorofyl je také bohatý na antioxidanty. Chrání vaši pokožku před volnými radikály, ale také pomáhá vašemu tělu odplavovat toxiny, které už nepotřebujete.

Matcha také zlepšuje trávení, pomáhá vašemu tělu přirozeně se čistit a detoxikovat.

3. Matcha vám dodá trvalou energii a soustředění

Práškový zelený čaj Matcha je bohatý na L-theanin. L-theanin je pravděpodobně jedním z důvodů, proč matchu vůbec pít! Tato magická sloučenina obsažená v matcha umožňuje tělu uvolňovat energii z matcha pomalu během dne, a tak vám dodává trvalou dlouhotrvající energii po dobu přibližně 6 hodin denně, bez jakéhokoli nervového vypětí.

Nejenže vám matcha dodá energii, ale je tak neuvěřitelné, že matcha má také schopnost uklidnit vaši mysl a podpořit soustředění.

4. Matcha vás učiní šťastnými

Náš nejoblíbenější ze všech důvodů, proč pít matchu! Matcha vás dělá šťastnými! Ano, matcha má schopnost zlepšit vaši náladu a bojovat proti depresi. Velmi vysoké množství L-theaninu obsaženého v čaji matcha dokáže změnit množství dopaminu a serotoninu v mozku, a tak se stanete šťastnějšími. Stejně jako když cvičíte!

5. Matcha vám pomůže zhubnout

Matcha je bohatá na EGCG, a ten je známý tím, že podporuje nejen váš metabolismus, ale také spalování tukových buněk. Tím vám pomáhá při hubnutí. Zařazení matchy do každodenního jídelníčku je tedy skvělou možností, jak podpořit váš plán hubnutí.

Jste připraveni zařadit Matchu do svého života?! Protože Matcha je připravena udělat vašemu tělu dobře!