Co je čaj Matcha Premium Grade?

Ve skutečnosti existují pouze dvě oficiální kategorie čaje Matcha: Obřadní třída a kulinářská třída. Technicky vzato tedy čaj Matcha Premium grade není oficiální kategorií. Považujeme ji však za užitečnou kategorii a je to jedna z kategorií, která se používá v průmyslu Matcha.

Matcha Premium grade nemá tak sladkou chuť jako Matcha Ceremonial grade, ale také není tak silná nebo hořká jako prášek Culinary grade. Vyzkoušeli jsme Matcha Premium grade, které chutnají opravdu dobře, a pokud pijete hodně Matchy, mohla by vám Matcha Premium grade vyhovovat, protože cena za sáček prášku Premium grade je podstatně nižší než za prášek Culinary grade.

Ti, kdo používají Matchu Premium, ji oceňují pro její všestrannost. I když je stále chutná a nabízí lepší hodnotu pro ty, kteří si chtějí vychutnat Matchu s omezeným rozpočtem, většina pijáků ochutí Matchu Premium mlékem nebo jeho alternativami, cukrem, ochucenými sirupy, čerstvou šťávou nebo medem. Protože máme rádi Matchu s nádechem ovesného nápoje, je nám zpravidla jedno, zda pijeme Culinary grade nebo Premium grade. Pokud ji však pijeme čistou, pak používáme pouze Kulinární třídu.

Čaj matcha třídy Premium má velmi jemnou strukturu, která se ve vodě snadno rozpustí. Je o něco méně zářivě zelený než matcha ceremoniální třídy, ale je stejně uspokojivý.

Zjistili jsme, že chuť i aroma čaje matcha Premium jsou stále dostatečně silné, aby se zřetelně projevily téměř ve všech nápojích. Lze ji samozřejmě použít i na vaření nebo pečení, ale je dražší než prášek kulinářské třídy, který se obvykle používá na vaření nebo pečení.