Kolik zeleného čaje Matcha můžete vypít za den?

Zelený čaj Matcha z Japonska je stále populárnější. Lidé stále častěji vyhledávají vysoce kvalitní prémiový čaj Matcha, obřadní čaj Matcha a/nebo organický čaj Matcha, a dokonce i čajové sáčky Matcha.

Pokud máte rádi zelený čaj Matcha, jistě vás zajímá, kolik tohoto lahodného zeleného prášku můžete denně vypít, abyste nezkonzumovali příliš mnoho kofeinu.

Na webových stránkách NHS jsme našli studii, která uvádí, že pravděpodobně lze ještě zkonzumovat 3-4 šálky kávy, aniž byste pocítili negativní vedlejší účinky kofeinu.

Zelený čaj obecně obsahuje pouze přibližně 1/4 kofeinu, který najdete v šálku kávy, a jeho účinek je také slabší. To je způsobeno L-theaninem, který v čaji najdete a který vám dodá pocit klidu. Můžete si tedy potenciálně dopřát až 10 šálků zeleného čaje Matcha denně, nebo i více, aniž byste pocítili vedlejší účinky kofeinu. Podle našeho názoru je však 10 šálků poměrně hodně! Je také třeba mít na paměti, že každý člověk je jiný a účinky kofeinu může pociťovat trochu jinak.

Myslíme si, že dobrým pravidlem je držet se přibližně 3 šálků Matcha denně. Jeden si můžete dát ráno, jeden k obědu a jeden večer. Pokud to uděláte, určitě se ujistíte, že to nepřeháníte, a dlouhotrvající a zároveň uklidňující účinek kofeinu v čaji Matcha vám může pomoci cítit méně stresu, ačkoli jste stále soustředění. Tři šálky denně také zajistí, že přijmete dostatek prospěšných živin obsažených v čaji Matcha, abyste mohli něco změnit!