3 tipy, jak zhubnout se zeleným čajem Matcha

Již v jednom z našich předchozích článků jsme zdůraznili, že Matcha a hubnutí spolu souvisí a že Matcha prášek může podporovat spalování tuků. V tomto článku bychom se s vámi rádi podělili o naše 3 nejlepší tipy, jak zhubnout pomocí zeleného čaje Matcha a jak zařadit Matchu do svého denního režimu, abyste maximalizovali přínosy, které Matcha na hubnutí má.

Proč Matcha pomáhá při hubnutí?

Pro každého, kdo se snaží maximalizovat své úsilí o hubnutí, je Matcha opravdu skvělým začátkem. Proč tomu tak je? Je o ní hodně slyšet jako o dokonalém prostředku k posílení diety. Jaký je tedy vědecký základ? Katechiny zeleného čaje Matcha mají termogenní účinek. To znamená, že pomáhají řídit proces spalování tuků ve vašem těle. Zatímco konkrétně o čaji Matcha mnoho studií neexistuje, o zeleném čaji obecně ano. To by se však mělo týkat i čaje Matcha, protože Matcha je druh zeleného čaje. Studii, na kterou odkazujeme, najdete zde. Existuje také další metastudie, kterou najdete zde a která uvádí různé další studie, které byly provedeny o účincích zeleného čaje na metabolismus tuků, a zdůrazňuje, že i když ne všechny studie toto zjištění podporují, většina studií potvrzuje, že zelený čaj má pozitivní vliv na spalování tuků.

1) Kombinace Matcha a přerušovaného půstu

Přerušovaným půstem se rozumí jakákoli delší doba, během níž nepřijímáte žádné kalorie. Přerušovaný půst má mnoho pozitivních účinků na vaše zdraví. Přerušovaný půst je způsob stravování, při kterém se střídají období půstu a jídla. Ve skutečnosti neurčuje, co byste měli jíst nebo kolik. Při přerušovaném půstu se každý den postíte v rozmezí 14-16 hodin a jídlo jíte pouze v rozmezí 8-10 hodin. Vzhledem k tomu, že Matcha v prášku neobsahuje téměř žádné kalorie (pokud ji pijete bez mléka nebo mléčné náhražky či cukru), lze ji dokonale konzumovat v cyklu 14-16hodinového půstu. Přerušovaný půst podporuje spalování tuků a detoxikaci. Protože Matcha dělá totéž, lze ji s přerušovaným půstem dokonale kombinovat.

2) Kombinujte Matcha a cvičení, abyste docílili snížení hmotnosti

Zelený čaj Matcha může při pravidelné konzumaci podpořit vytrvalost při cvičení a zvýšit spalování tuků.

Matcha může zvýšit vytrvalost.

Studie, na kterou odkazujeme, zdůrazňuje příznivé účinky zeleného čaje Matcha při cvičení nebo v době odpočinku během období cvičení. Nemělo by být překvapením, že tréninky a cvičení pomáhají při hubnutí. Dosáhnout úbytku hmotnosti bude jistě těžké bez provádění jakéhokoli cvičení. Pokud však zkombinujete cvičení a Matcha, můžete své výsledky ještě zvýšit!

Podle našich zkušeností může být užitečné použít studený nebo horký čaj Matcha do ½ hodiny před cvičením jako předtréninkovou „potravu“. Můžete jej také smíchat s proteinovým práškem, pokud se snažíte budovat svaly! Zjistili jsme, že asi 1 polévková lžíce čaje Matcha před tréninkem pomůže dodat tělu palivo a udržet ho v kondici.

To potvrzuje i jedna studie, která zjistila, že zelený čaj zvyšuje vytrvalost tím, že využívá tuk jako energii. Studii najdete zde.

3) Pravidelnou konzumací čaje Matcha podpoříte spalování tuků

Abyste si byli jisti, že vám konzumace čaje Matcha přinese maximální užitek, doporučujeme pít 2-3 šálky denně. Osobně máme pocit, že nám to přináší největší efekt a dodává nám to určitou klidnou bdělost, kterou dokáže poskytnout pouze Matcha. Chcete-li se dozvědět více o výhodách Matchy, které se neomezují pouze na spalování tuků, přečtěte si náš článek o výhodách pití Matchy.

Závěr

Různé studie ukazují, že Matcha může zvýšit vytrvalost a podpořit spalování tuků a hubnutí. Abyste maximalizovali přínosy Matchy, měli byste ji kombinovat s cvičením a ideálně ji konzumovat před tréninkem. Lze ji také kombinovat s přerušovaným půstem, který rovněž podporuje spalování tuků a detoxikaci. Pokud budete Matchu konzumovat pravidelně, měli byste být schopni maximalizovat příznivé účinky zeleného čaje Matcha.