Jak připravit zelený čaj matcha bez metličky?

V tomto příspěvku prozkoumáme, jak si můžete připravit lahodný zelený čaj Matcha bez použití metličky.

Pokud zkoušíte Matcha poprvé nebo jste možná dokonce dostali darem plechovku nebo sáček zeleného práškového čaje Matcha a trochu si nejste jisti, co s práškem dělat. Zvláště pokud Matchu nepoužíváte nebo nepijete pravidelně, chápeme, že se vám tento proces může zdát trochu složitý, proto se na něj pojďme podívat blíže.

Nejprve se podívejme na to, jak se Matcha tradičně připravuje a vychutnává.

Jak připravit čaj Matcha tradičním způsobem

Pokud si vyhledáte fotografie nebo videa o čaji Matcha, často na nich uvidíte bambusovou metličku. Chcete-li si čaj Matcha vychutnat tradičním způsobem, potřebujete bambusovou metličku. Tato bambusová metlička je také známá jako chasen. Existují však různé způsoby přípravy Matcha a v žádném případě nejste nuceni připravovat ji tradičním způsobem. Upřímně řečeno, bambusovou metličku používáme jen zřídka! Pokud tedy doma metličku nemáte, nenechávejte Matchu jen tak bez povšimnutí. Pojďme se podívat na další předměty, které můžete k přípravě lahodné Matchy použít.

Alternativní způsoby přípravy čaje Matcha bez metličky

O jednom z předmětů, které používáme k přípravě Matcha, jsme se již zmínili v našich dřívějších příspěvcích. Je pravděpodobné, že jej již máte doma! Mluvíme o standardním napěňovači mléka.

Napěňovač mléka na přípravu čaje Matcha Tea bez metličky

Níže najdete náš recept na přípravu zeleného čaje Matcha pomocí napěňovače mléka:

1) Naplňte 1/5 šálku/hrnku/misky rostlinným ovesným nápojem.

2) Přidejte prášek Matcha v závislosti na osobních preferencích. My obvykle přidáváme 1/2 polévkové lžíce

3) Pomocí pěniče mléka vmícháme prášek do rostlinného ovesného nápoje.

4) Přidáme horkou vodu

5) Pochutnejte si!

Při přípravě nám to jen šetří čas, protože při použití tradičního šlehače to trvá o něco déle. Když však máme čas o víkendu nebo si chceme Matchu prostě vychutnat tradičním způsobem, pak používáme tradiční šlehač a misku. Pokud byste se chtěli této problematice věnovat hlouběji, možná by stálo za to podívat se na startovací sadu Matcha Chiyo.

Druhým způsobem, jak prášek Matcha rozmíchat v mléce/nápoji na rostlinné bázi nebo ve vodě, je použít mixér nebo šlehač. Můžete také použít nádobu, sklenici nebo láhev s víčkem a dát do ní mléko/rostlinný nápoj a vodu s práškem a důkladně protřepat. Nevýhodou tohoto postupu je, že se někdy prášek zcela nerozředí. To také znamená, že potřebujete další zařízení, a my jsme zjistili, že napěňovač mléka se používá velmi snadno a po skončení procesu jej stačí vyčistit horkou vodou!