7 důvodů, proč pít zelený čaj matcha

1. MATCHA PRO ZKLIDNĚNÍ

L-theanin je vzácná aminokyselina, která se v matcha nachází ve vysokých koncentracích, prochází hematoencefalickou bariérou a podporuje pocit uvolnění a zároveň snižuje psychický a fyzický stres. L-theanin spolupracuje s kofeinem a poskytuje stabilní dlouhodobý příliv energie bez obvyklých nervózních vedlejších účinků kofeinu a stimulantů. Je to sice fráze, ale l-theanin má velký podíl na uvolněném stavu mysli, který zažíváte, když si dáte matcha. Zábavný fakt – l-theanin také dodává čaji matcha jeho jemnou sladkou chuť.

2. ANTIOXIDANTY

Zelený čaj matcha má nejvyšší obsah antioxidantů ze všech hlavních superpotravin a existuje dokonce test, který to dokazuje. Podle testu ORAC (Oxygen Radical Absorption Capacity), který měří obsah antioxidantů v potravinách, má Matcha Green Tea 1384 jednotek na gram. To je 13x více antioxidantů než u granátových jablek, 15x více než u borůvek a 125x více než u špenátu. Přivítejte pocit nepřemožitelnosti!

3. ULOVTE KATECHINY

Katechiny jsou vzácnou skupinou molekul, které se ukázaly být neuvěřitelně silnými a prospěšnými antioxidanty. Jeden specifický katechin, zvaný EGCg, tvoří velké procento z celkového množství katechinů v zeleném čaji matcha. Tato supermolekula pomáhá při hubnutí a podporuje zdravý mozek a zdraví srdce. Zelený čaj matcha a kakao jsou dvě nejlepší místa, kde lze katechiny najít.

4. MATCHA PRO ZDRAVÍ ÚSTNÍ DUTINY

Špatný dech pochází z 90 % z bakteriálních kazů v ústech. Zde bakterie rozkládají aminokyseliny obsahující síru na nepříjemně páchnoucí těkavé sirné sloučeniny (VSC). Pokud se bakteriální kolonie v ústech vymknou kontrole, začne se zápach z úst šířit. To nechcete (a my také ne).

Dobrá zpráva: Při testování ve srovnání se žvýkačkami, mentolovými bonbóny a dalšími potravinami vykázal zelený čaj největší snížení koncentrace plynů H(2)S i CH(3)SH. Antibakteriální vlastnosti zeleného čaje drží bakterie (a váš dech) na uzdě.

ZELENÝ ČAJ VERSUS KÁVA?

Káva je velmi kyselá, což znamená, že bakterie se množí rychleji než vaše ranní cesta do práce. Když si do kávy přidáte mléko, smetanu a dokonce i nemléčné smetany, přemnožení bakterií v ústech se dále zhoršuje.

Matcha udržuje vaše zuby silné a zdravé. Pokud budete pít matchu zelenou, pomůže vám zabránit vzniku zubního kazu tím, že zabrání tvorbě zubního plaku a potlačí bakterie. Najděte zubaře, který by vám to nedoporučil.

5. MATCHA VÁM MŮŽE POMOCI ZHUBNOUT

Můžete zhubnout pomocí matcha? Matcha obsahuje EGCg (epigalokatechin galát), který zvyšuje hladinu CCK (cholecystokininu), hormonu zodpovědného za pocit sytosti. Pití matcha mezi jídly vám pomůže cítit se sytí a odolat záludným svačinkám plným kalorií.

Psst. Někdy se přejídáme, když jsme rozmrzelí. Pití matcha vám zlepší náladu, budete se cítit uvolněnější a výsledkem bude pocit štěstí. V důsledku tohoto jevu nebudete mít potřebu svačit nebo se přejídat, abyste se cítili dobře.

6. O2 STRES?

Oxidační stres je skutečná věc a dochází k němu, když tělo zahltí bezkyslíkaté radikály a poškodí buňky. To může vést k celé řadě onemocnění a chorob včetně rakoviny, genových mutací, Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby, srdečního infarktu a srdečního selhání. Antioxidanty obsažené v matcha tyto molekuly v těle aktivně vyhledávají a neutralizují jejich škodlivé účinky! Je snadné předcházet oxidačnímu stresu. Stačí dbát na stálý přísun přirozeně se vyskytujících antioxidantů ve stravě. Antioxidanty … Chápete?

7. VAŠE PLEŤ

Jedna z mnoha výhod zeleného čaje souvisí s tím, že matcha je skvělá pro vaši pleť! Z matcha si dokonce můžete vyrobit pleťovou masku a používat ho nejrůznějšími způsoby pro krásu a péči o pleť. Katechiny v zeleném čaji působí na zachycování a deaktivaci volných radikálů v pokožce, což zpomaluje známky stárnutí. Aplikace matcha přímo na pleť ve formě masky je jedním z nejlepších způsobů boje proti akné a příznakům růžovky.

SNÍŽENÍ ZRUDNUTÍ

Matcha prášek má mnoho protizánětlivých vlastností, zejména EGCg, které snižují zarudnutí spojené s chronickými kožními onemocněními, jako je rosacea a akné. Je dostatečně jemný pro všechny typy pleti a přináší uklidňující úlevu. Nejenže se vaše pleť bude cítit lépe, ale budete i lépe vypadat! Matcha snižuje zarudnutí, což znamená, že můžete vyjít z domu se sebevědomou tváří.

ZLEPŠETE SVOU PLEŤ

Matcha prášek dokáže šílené věci, aby vaše pleť byla svěží a zdravá. Nejenže snižuje záněty, ale také nabízí jeden-dva úder pro pleť, aby ji exfolioval a odstranil odumřelé kožní buňky, a poté omladil podkladovou pokožku a zlepšil tak vaši pleť. Jediné, co uvidíte, bude lépe vypadající verze vás samých!

„VYPADÁTE SKVĚLE!“

Děkuji! To proto, že matcha prášek zmírňuje známky stárnutí. Přiznejme si to. To je jeden z největších důvodů, proč se staráme o svou pleť. Matcha chrání před poškozením UV zářením a zlepšuje pružnost pokožky. Dokonce stimuluje tvorbu elastinu, který dodává pleti objem, a chrání ji před těmi volnými radikály, které způsobují poškození sluncem, stařecké skvrny, suchou pleť a ano, i vrásky.

VÁŠ OBLIČEJ NENÍ ROPNÁ RAFINERIE

A nemusí se tak ani cítit. Mastná pleť je jedním z hlavních důvodů, proč máme vyrážky. Dobrá zpráva? Matcha ošetřuje mastnou pleť. Třísloviny v matcha skutečně zmenšují póry a snižují produkci oleje spojenou s akné. Matcha je obzvláště prospěšná, protože odstraňuje z pleti olej a zpomaluje produkci oleje způsobujícího akné.

VŠECHNY TYPY PLETI, VÍTÁNY

Masky Matcha se vyrábějí z potravin, nikoliv z chemikálií, což z nich činí asi nejpřirozenější produkt péče o pleť. Proto je dostatečně jemná pro mladší pleť a zároveň dostatečně silná pro pleť, která potřebuje trochu povzbudit, aby vypadala lépe. Ne všichni hrdinové nosí pláště.

zdroje

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18296328

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28036057

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18681988

https://www.mc.vanderbilt.edu/reporter/index.html?ID=2745

https://microbewiki.kenyon.edu/index.php/Dental_Caries_Prevention_by_Camellia_sinensis