Co je čaj Matcha Ceremonial Grade?

Ceremonial Matcha je práškový čaj Matcha nejvyšší kvality. Další dvě třídy jsou prémiová třída a kulinářská třída, která se často používá k vaření.

Čaj Matcha Ceremonial grade byl vypěstován tak, aby při každém doušku vynikla jeho čistá, zemitá a oříšková chuť, kterou je čaj Matcha známý. Pokud si chcete vychutnat čistou chuť čaje Matcha, měli byste si tento vysoce kvalitní čaj vychutnávat ideálně bez mléka, mléčných náhražek, cukru nebo sladidel. Nicméně, a to přiznávám, já osobně miluji svůj obřadní čaj Matcha s příchutí ovesného nápoje.

Chuť ceremoniálního stupně Matcha je velmi jemná, ale přesto plná chuti. Nicméně pokud jej použijete k vaření, chuť koření a dalších silně aromatických přísad chuť Matchy zakryje nebo přebije. Samozřejmě ji lze použít, ale vzhledem k vyšší ceně ceremoniální třídy Matcha se pro vaření nebo pečení obecně upřednostňuje levnější kulinářská třída Matcha.

Obřadní čaj Matcha je jediný druh čaje Matcha, který je povoleno používat během čanoju neboli japonského čajového obřadu. Díky pečlivému zpracování prášku a skutečnosti, že obřadní třída se skládá pouze ze zelených lístků rostliny, je to nutričně nejbohatší druh čaje Matcha, který je k dispozici. Obřadní Matcha se pěstuje ve stínu pod bambusovými rohožemi po dobu několika posledních týdnů růstu. Poté se listy ručně sbírají a odstraňují se z nich nutričně nehodnotné žilky a stonky. Tyto stonky se někdy používají například pro nižší jakost nebo kvalitu prášku Matcha. Zbytek listů se pak mele na kameni, dokud nezůstane jen jemný zelený prášek – čajový prášek Matcha. Díky procesu mletí pomocí kamenů je matcha vhodná pro čaj hustého typu. Díky své jasně zelené barvě ji lze snadno rozpoznat od prémiových nebo kulinářských druhů.