6 vlastností matcha čaje, které si zamilujete

1. ENERGIE BEZ ÚZKOSTI, ZHROUCENÍ NEBO NERVOZITY

Kombinace kofeinu s l-theaninem v zeleném čaji matcha poskytuje stabilní a dlouhodobý příliv energie bez úzkostných návalů nebo vedlejších účinků, které jste mohli dříve zažít u kávy a energetických nápojů.

Kofein vás jemně povzbudí, poskytne vám prodlouženou dávku energie a poté vás nechá jemně sestoupit zpět na pevnou zem.

Matcha je 100% práškový zelený čaj, který vám dodá čistou energii bez nadměrného obsahu kofeinu, cukru a neznámých chemických látek. Ale nebojte se, jedna odměrka Matcha obsahuje stále stejný kofein jako jeden šálek espressa, ale energie vydrží celé hodiny!

2. MATCHA PRO SOUSTŘEDĚNÍ

Některé věci zkrátka vyžadují hodně přemýšlení. Kombinace kofeinu a l-theaninu dělá pro soustředění divy. L-theanin zvyšuje produkci alfa vln v mozku. Tyto alfa vlny podporují relaxaci a navozují hluboký pocit duševní jasnosti a bdělejšího stavu mysli – stejný duševní stav lze nalézt při meditaci a cvičení jógy. Víte, co děláte. Matcha je tu od toho, aby to věděli i všichni ostatní.

3. MATCHA: SKVĚLE POSILUJE IMUNITU

Zelený čaj matcha posiluje imunitní systém a omezuje invazi a růst virů a bakterií v těle. Speciální antioxidant katechin zvaný EGCg účinně bojuje a chrání tělo před různými bakteriálními a virovými infekcemi*. EGCg se váže na buňky v těle a potlačuje růst mnoha mikroorganismů způsobujících nemoci, včetně viru chřipky typu A, viru hepatitidy, viru herpesu a bakterií způsobujících streptokoka v krku.

4. MATCHA SPALUJE KALORIE

Chcete jít ještě dál? Zkuste přidat matcha do svého programu hubnutí a uvidíte, co se stane. EGCg a kofein společně přirozeně podporují váš metabolismus a zvyšují počet kalorií, které denně spálíte.

Zelený čaj matcha využívá tuk jako zdroj energie. Katechiny zeleného čaje aktivují termogenní aktivitu těla při spalování tuků. Ve dvanáctitýdenní studii bylo zjištěno, že požití zeleného čaje vedlo u zdravých japonských mužů a žen k významnému snížení BMI, obvodu pasu, hmotnosti tělesného tuku a plochy podkožního tuku. Vsadím se, že vaše poslední cvičení nebylo tak snadné!

5. MATCHA MŮŽE ZLEPŠIT ZDRAVÍ SRDCE

Zůstaňte kvůli tomu v klidu: Zelený čaj matcha vás může ochránit před infarktem nebo mrtvicí – a pokud jde o zdraví srdce, může být práškový zelený čaj matcha mnohem účinnější než louhovaný zelený čaj. Zařazení zeleného čaje matcha do vaší běžné stravy může výrazně snížit riziko mrtvice nebo infarktu.

Matcha samozřejmě není vše, co potřebujete pro zdravé srdce. Odborníci doporučují zdravé a pravidelné stravování, které zahrnuje celozrnné potraviny, ovoce a zeleninu, ryby a potraviny s nízkým obsahem cukru, tuku, sodíku a cholesterolu. Správné stravování a pohyb jsou klíčem ke zdravému srdci!

6. MATCHA VÁS ČINÍ CHYTŘEJŠÍMI

Jedna studie se zabývala tím, jak si lidé vedli při plnění řady úkolů určených k měření výkonnosti mozku. Někteří účastníci konzumovali buď čaj matcha, nebo tyčinku obsahující 4 gramy matchy, zatímco kontrolní skupina konzumovala čaj nebo tyčinku s placebem. Účastníci prováděli sadu kognitivních testů hodnotících pozornost, zpracování informací, pracovní paměť a epizodickou paměť. Vědci zjistili, že matcha způsobila zlepšení pozornosti, reakčního času a paměti ve srovnání s placebem*.

Jiná studie ukázala, že konzumace 2 gramů práškového zeleného čaje denně po dobu dvou měsíců pomohla zlepšit mozkové funkce u starších lidí. Po pití 2 gramů zeleného čaje matcha každý den po dobu 3 měsíců se výrazně zlepšily výsledky vyšetření duševního stavu účastníků. Kdybychom tak měli matchu na střední škole!

Zdroje:

https://www.jstage.jst.go.jp/article/jhej/61/6/61_349/_article/-char/en/

https://teaologists.co.uk/blogs/the-daily-matcha-habit-blog/45157569-is-matcha-tea-healthier-than-green-tea-teaologists-answer

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12587987/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11239828

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28036057

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12682270/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3390139/